KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15728842
nr 1572 8842
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, "Blomsterbrudkett". Signerad, blandteknik. Blandteknik på pannå, yttermått inklusive ram: 85x47 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 20:00:58
21/10 20:35:29
200 kr
23/10 19:54:17